Chceš podpořit tento kanál? Staň se PATRONEM!

#39 Steve Jobs a Tesla Strategie část 2 | Ajtacek

Na webu teslacek.tv najdete také prémiový obsah, který je dostupný celé komunitě. Chcete se stát členem komunity? Informace jak na to naleznete v článku podpora tvorby.

Jaké byli obchodní strategie Steva Jobse, zakladatele Apple a v čem se podobá strategie Tesla Elona Muska?

Automatický transcript

Minuta: 0
Ahoj všem No a teď aby jsme pokračovali v tom seriálu o těch byznysových veliká nech, tak si Pojďme říct teda o stevu jobsovi tam teda díky tomu, že jeho životopis to je teda jako úplně ještě Jako jiná liga, to bych určitě doporučil si stáhnout audio knížku nebo koupit knížku vlastně od waltera isaacsona Jobs, kde jeho životopis, který je opravdu hodně do detailu. Je tam problém úplně všechno, takže to bych určitě doporučil. Nicméně já teďkon pro tyto účely bych chtěl vlastně se věnovat tomu té části nasne toho Applu jako po iPhone, jo, protože to je přesně to, co nám jako zapadá k té Tesle a kde se nám to bude hodit vlastně co ten Apple tam udělal, takže absolutně zásadní věc jo kontrola hardwaru a softwaru jo, to je jednoznačná výhoda oproti ekosys.
Minuta: 1
Jsem u Microsoftu, že jo a a Intelu kde Vinted, že se tomu říká, kde kde jako s spároval vlastně Microsoft intelem a vytvořili platformu, že jo? Protože ostatní to můžou klonovat jako třeba Michael Dell, že jo, nebo i b m nebo HP nebo Lenovo a ostatní tak vytvářejí počítače, které jsou na platformě x86 a vlastně na tom jsou Dany Windowsy, jo, jenomže má to samozřejmě ty problémy, že prostě Windowsy pak musí být prostě schopný pracovat na různých typech hardwaru. Co Co je strašně omezuje a samozřejmě přináší obrovskou obrovskou spoustu chyb a tak dál druhá věc, která je stejná vlastně, tak jsou Androidy versus vs jako i s kde u Androida na tom úplně stejně, že jo, akorát, že v telefonech to znamená platformy a operační systém, který jako jeden, ale vlastně musí umět prostě pracovat s různými Hartl.
Minuta: 2
Má zase pro a i to i složitého s tím pro ty programátory. Takže ten ekosystém, když máte vlastně kontrolu nad hardwarem a softwarem je v určitých ohledech lepší. Tohle je první věc důležitá, kde vlastně Tesla je na tom úplně stejně to znamená hardware a software kontroluje další věc je Appstore. Jo to znamená vlastně po příchodu to iPhonu Jobs vytvořil Appstore, kde vlastně vy si můžete kupovat aplikace jo do toho telefonu a má vlastně z toho nějaký nějaký prostě zisk, jako je jsou tam procenta od těch vývojářů, kde on z toho má velmi velmi zajímavé zajímavé Příjmy a sny i po tom, co se prodá ten vlastní Hard. Jo a tady bych právě Třeba zdůraznil to, že tímhle tím on totálně ústně dokázal eliminovat ten problém přesně té té konkurence jako je ten Android.
Minuta: 3
Kde vlastně ty výrobci hardwaru jo? Nemají vůbec nic z těch aplikací, jo? Z toho má Google, jo. Ten má ten Google Play ten vlastní jako ten Google Play, ten má ty peníze z toho jo, ale ten výrobce hardwaru z toho nemá ani korunu a tady je obrovská výhoda toho Applu a ukazuje se to vlastně na finanční místecký, že i když není číslo jedna v telefonech celkem jako má větší zisk, než všichni ostatní výrobci jako mobilu dohromady. A co je právě kvůli tomu, že on má vlastně příjmy z toho ekosystému a to je to co je jako byznysové je super pro něj, že jo a pro ty ostatní, který vyrábí právě ty Androidy jsi tak je to strašná nevýhoda, protože oni vlastně prodává jenom za Městský procenta ten hardware, ale nevydělávají potom na tom softwaru, jo. A další věc je Apple Store, jo. To znamená že když
Minuta: 4
se po Díváte na reklamy jako Applu nebo jak vůbec Apple vlastně prodává ty telefony, tak tam není nikde napsáno, jako my máme takovéhle rozlišení. My máme tolik ramky prostě od začátku asi ten produkt byl postavený na prodej jako uživatelské Zkušenosti, jo. A to co uživatelé s tím chtějí dělat znamená jako typu iPhone má nejlepší foťák na trhu. Jo. Nejvíc se Post u jí třeba fotky prostě z toho na na sociálních sítí a tak dál a s tím všechny ty reklamy a všechno všechno ta komunikace je založena na tom co s tím chcete dělat Nikoli jako jaký ten hardware vlastně je jo, protože ve finále toho uživatele to vlastně nezajímá, on prostě s tím chce pracovat. No a na to vlastně on vytvořil Apple Story, jo, které jsou prémiový obchody s jako velmi super udělaný prostě proškolenou z prošků.
Minuta: 5
No prostě obsluhou, která vám vysvětlí, jakým způsobem třeba stříhat filmy nebo jakým způsobem dělat s fotkami jo, že tam máte jako kategorie, co chci dělat buďto s telefonem s tabletem, že jo a oni vám tam dělají jako školení na tyhle ty věci a tím vlastně jako nalákají ty ty uživatele a ty uživatele. To začnou využívat jo Microsoft Office má bambilion prostě funkcí, ale běžný uživatel z toho používá asi 5% jo, protože to neznají prostě co se s tím má dělat, jo, takže vlastně máte obrovské investice obrovský funkce, který leicestershire, ale nikdo nevyužívá jo, no a to se dostaneme potom jako i nějak tomu jako Jasně začal dělat i ten hardware, kde jak jsme si řekli, že na software. Tak se začal snažit i kontrolovat i tu výrobu a dělat si i ty věci vlastně hardwarového, což vyústilo v to, že vlastně
Minuta: 6
Do iPhonu a iPadu, že jo. Ten se jmenuje a na číslo, že jo, tak od A4. Jo už to byl design Applu jo, který Mimochodem udělal jako jeden šéf vývoje vlastně to začal. Jo a od té doby asne. Apple si dělá vlastně ty čepy sám, takže je to jeho design a on si sám začal dělat i ty vlastní čipy. Jo a mimochodem tenhle ten člověk, který vlastně to nastartoval v tom Applu, tak je dneska v Tesle a je tam u zrodu právě vývoje čipu pro umělou inteligenci a pro řízení toho auta, jo, který by měl mít tenhle ten rok ten hardware, tři krém si pak budeme říkat jo, takže těch spojitostí ho je opravdu hodně a pojďme si jako vlastně, jak je to v poho. Co vám líbilo moje video. Dejte mi prosím like. Pokud se vám líbí můj kanál, začněte
Minuta: 7
od Stačí zmáčknout moje logo. No a líbí se vám Tesla a zvažujete o tom si koupit nezapomeňte využít. Náš refferal kód, který je dostupný dole v komentářích. Takže ať vám to proudí.

Předchozí video

#38 Michael Dell a Tesla Strategie část 1 | Ajtacek

Další video

#40 Kde a jak koupit Teslu Strategie část 3 | Teslacek