Chceš podpořit tento kanál? Staň se PATRONEM!

#164 PODCAST#1 Sandy Munro a Elon Musk v 3rd row | Teslacek

Na webu teslacek.tv najdete také prémiový obsah, který je dostupný celé komunitě. Chcete se stát členem komunity? Informace jak na to naleznete v článku podpora tvorby.

překlad 1:1 z rozhovoru z @Third Row Tesla


Celý podcast dostupný v členské sekci na Youtube nebo na Patreonu.

Automatický transcript

Minuta: 0
Ahoj všem, zdraví vás teslacek. Možná jste si všimli někteří z Vás, že jak mám to číslování těch videí, tak tam nějaký čísla chyby ty chyby ty čísla to jsou bonusový obsahy, které jsou dostupné na petrinu a já jak jsem v dvoustovka jim videu, které se můžete podívat tady vysvětloval, že přechází nebo respektive otevírám k patreonu ještě v youtube Kanály členství. Tak já teď postupně budu odemykat ten prémiový obsah, který je určený pro patrony, tak ho budu předělávat vlastně i na ten YouTube a pro studenty a průsaky a jako první tady asi chci dát tenhleten Podcast, který jsem přeložil z filtru podcastu, který dělá skupina šest youtuberů a zvou si tam jako host.
Minuta: 1
Tesla spacex a podobný tam měli tam právě už dvakrát. Minimálně Ilona maska a tentokrát tenhleten podcasty někde byl Elon Musk a Sandy munro dohromady. Takže já vám tady dám jakoby obecně ukážu asi jako ochutnávku, jak to vlastně vypadá takový Podcast a pro ty z vás koho to bude zajímat, tak vlastně potom vlezete do sekce komunita dáte vlastně přihlásit se zvolíte si od studenta se budou podcasty nedostupný, držíte si studenta a máte to přístupný a nebo na petrion úsměv od pivaře, víš jsou taky podcasty, tam je trošku výhoda v tom, že on sám o sobě má mobilní aplikaci a v té mobilní aplikace normálně Podcast Player, takže tam jsou trošku komfortnější ty podcasty na YouTube, bude to prostě jako klasická klasický video.
Minuta: 2
Dost bylo na úvod a pojďme na to a vítám vás u prvního podcastu ten první. Podcast si věnovat příjmu překladu filtrů podcastu, aktuálně si tam pozvali vlastně maska a sandyho a probírali nebo respektive se snažili probírat ten současnou současné rozebírání sandyho. Tesla model y a další věci. A co Bohužel teda nezaznělo v tom v tom podcastu a myslím si, že to je škoda je ten koncept, který oni vymysleli, který vlastně pochopíte až potom, když to Posloucháte a ze začátku to na vás mohlo působit, že masky takový uzurpátor a prostě vezme si veškerý čas pro sebe, protože vlastně prvních 30 minut mluvil v podstatě z 95% jenom Mask a ono to bylo proto, protože samozřejmě Musk nemá času na rozdávání, evidentně se dohodli, že budeme.
Minuta: 3
30 minut a pak se odpojil. A ten zbytek času už se potom věnoval jenom z andymu. Takže já když jsem to poslouchal. Tak jsem si říkal, že je škoda, že prostě to není jako Dialog mezi dílo, nemá jsem aby se trošku víc jako bavili mezi sebou, ale pak jsem pochopil. Proč vlastně takhle udělali? Tak jenom pro vás, abyste se nedivili. Proč vlastně Ze začátku je tam jenom Elon Musk, pak už je tam zase vlastně jenom Sendy. OK, takže to by bylo na začátek, tak se pohodlně posaďte, dejte si nějakou kávu nebo čaj. Co vám bude vyhovovat a jdeme na to jako první otázka, tak ta šla hned samozřejmě na to nejzajímavější, co asi většinu lidí u toho ypsilonu teď zaujalo. A to je ten okomentuje tak že to není rozhodně věc, která by byla pro zákazníky jako nějaký psím a marketingový Benefit.
Minuta: 4
není to nic co by Tesla nějakým způsobem propagovala ale jet je to vlastně celý celý ten koncept toho a toho tepelného čerpadla Tak ten hlavní hlavní jako důvod proč tohle to udělali bylo aby u auta který je o 10% větší o 10% těžší tak aby mělo v podstatě stejný dojezd jako menší Tesla model 3 A to se jim právě podařilo Musk se ptal jestli s Endy se už dostal k tomu že by rozebral vlastně to tepelné čerpadlo a ten Oktober což Já vím že ne teda ale že tam je opravdu hodně zajímavé řešení vlastně těch rozvodů které jdou od toho tepelného čerpadla potom dál a podle mě to je právě to místo kde je ten octové taky tak máš tam zmiňoval že tohle asi se jim podařilo nic
Minuta: 5
Co je opravdu zajímavý že doteď jsem všechny klimatizační jednotky řešili ty rozvody čistě trubka, že oni to pojali vlastně zase po takovém Silicon Valley a vymysleli tak jako je celkem Board to znamená si tišťák ještě není tištěné spoje, který se který známe it nebo s technologií, tak oni vymysleli, tak zvaný Redford, to znamená on vyloženě říkala. No, že se to tady jmenuje, ale že to tak opravdu ječet, že to je červené a že to je asi nějaké jakože v uvozovkách jako tištěný spoj pro rozvody té klimatizace. No a že se díky tomu jim podařilo právě jako dostat. Efektivně to teplo rozvádění z toho tepelného čerpadla tam kam má a co nejmenšími ztrátami. No a právě on zmiňoval, že další věc,
Minuta: 6
že vlastně tepelné čerpadlo mám jako takový obecně vlastně koncept tepelného čerpadla má problém, že od mínus 10 do mínus 20 v podstatě nefunguje. Má velký problém vlastně fungovat dlouhodobě v těhle tomu tepelným rozmezí a obrovským způsobem ztrácí efektivitu, kterou normálně má, protože on je schopný prostě získat až 300% jakoby tepla z toho právě okolního okolních výměny teploty, že jo ten princip tepelného čerpadla, takže není to perpetum mobile. Samozřejmě není to o tom, že by jste dali 100% energie dovnitř a 300% jsem vrátil bohužel, ale je to o tom, že vy dáte jako 100% elektrické energie dovnitř a 300% jako tepelný se vám vrátit zpátky. To je ten RCO Hlavní princ. No a oni právě tenhle
Minuta: 7
ten problém toho, že vlastně je tam tenhle ten jako efektivita v tomhle tepelným rozmezí. Tak ty ty jeho výzkumníci. Jasně vymysleli něco čemu, oni říkají někoho louku noob, to znamená, dalo by se to přeložit jako nějakou lokální zkratku nebo okruh a že to čerpadlo stěně, když nastartuje, takže nejdřív začne zahřívat samo sebe a pak teprve až má dostatečnou teplotu, tak to začne jít do té kabiny a že to je další věc, kterou jako zatím nikdo neudělal. A že to je prostě zase Revoluční a že to jim umožnilo právě se dostat na tuhle tu jako brutální efektivitu. No a potom vlastně tam znova teda zdůrazňoval to, že toto teplo se rozvádí právě do toho vozu těma tištěnými. Pojem a těm redfordem a místo těma trubkami a
Minuta: 8
že to je ten důvod vlastně. Proč taky. Je to takhle takhle efektivní. Máma se tam vyloženě zmínil, že on ve své pracovně má prostě pár věcí jako vyloženě pár věcí, které mu připomínají technický úspěchy teslia Space x a mezi nimi, teď jsi byl ten ten Redford, vlastně to schématický schématický nákres toho toho Red boardu, takže je vidět, že opravdu je na to hodně pyšný a je to něco, co je opravdu unikátní, takže jsem hodně hodně se těším, až se Sendy dostane k téhle tenhle ten částem a bude to rozebírat dál.

Předchozí video

#165 Tesla Model Y Sandy Munro W3 | Teslacek

Další video

Václav Moravec - Politická kultura v ČR | Neurazitelny.cz | Večery na FF UK