Chceš podpořit tento kanál? Staň se PATRONEM!

#149 Jak nabíjet na veřejných nabíječkách 101 | Teslacek

Na webu teslacek.tv najdete také prémiový obsah, který je dostupný celé komunitě. Chcete se stát členem komunity? Informace jak na to naleznete v článku podpora tvorby.

Dnešní video je ze seriálu začínám s Teslou. Ukážeme si nejčastější typy nabíjení u veřejných nabíječek a kolik můžete očekávat délku nabíjení.

Automatický transcript

Minuta: 0
Tak ahoj všem, dneska si ukážeme základy toho Jak nabíjet na veřejných nabíjecích stanic jako první je, že ty stanice se budou dělit podle toho, že budete moct jít někdy nebo nějaký který budu mít čas. To znamená že tady se vrátím videu. A teď se pojďme podívat na to, když budete mít u nás digitální tu novou jakým způsobem vlastně se to dá používat. To znamená tady to. A co potřebujete? Na to potřebujete mennekes kabel, který dostanete k Tesle. To znamená i k jiným mobilu. Takže potřebujete kabel. Jako první vždycky strčíte kabel
Minuta: 1
do auta, že strčíme do auta. Potom skočíme do nabíječky. A teď už se nám to tady automaticky připraví. Predátor že chcete nabíjet Ověříte s čipem? A nabíjení může začít hrozně důležitý na Drtivou. Většinou z těch nabíječek, ať už v Čechách nebo po světě potřebujete nějakou registraci Čip a to je potřeba udělat před tím, než jdete nabíjet. To je jedna ze zásadních mínusu elektromobility dneska, že bohužel ty úřady se ještě ne sjednotili. A není to jako na kreditní kartu, jako třeba známe z benzínky. Nabíjení nám jede pro vypnutí toho dobíjení. Stačí. Buď to tady si mě dát stovku.
Minuta: 2
Anebo můžete vypnout v autě, pokud je ta nabídka digitální jako tady, tak je to jedno, protože já když vypnu tu to nabíjení, tak ona to ví a vypne se i sama. Pokud by to byla ta starší ten pistons i starší typy, tak to prosím vždycky dělejte na té nabíječce. Takže tady to po mně chce znova čip. Protože samozřejmě Kdybych to chtěl vypnout a neměl ten čip, tak by vám to mohl úplně někdo jiný automaticky se vám odemkne auto a Můžete můžete odejít. Jinak ve chvíli kdy nabíjíte, tak není možné květen, ten kabel z toho vyndat by to bylo zabezpečení, aby vám někdo ten kabel neukradl. To je dobíjení. A C. Takže nejdříve si nasadíme kabel.
Minuta: 3
Chodíme kabel. Pak se tady přihlásíme. Vybereme si zásuvku. A začneme dobíjet. Dobíjíme. Pokud chceme přestat nabíjet tak pozor. Nesmíme to vyndat tady. Jestli ne, že by to vadilo Tesle. Ale tady by to zůstalo modrý a někdo kdo by přijel po nás už by se nemohl nabíjet, takže musíme to odsud znova přihlásit vypnout nabíjení. Aby to zezelená. No, tady se dám to pustí a tímto způsobem můžeme ukončit a odejít. Další způsob dobíjení je pomocí konektoru takzvaného šatů.
Minuta: 4
Který vymyslel Nissan a je to jeho šiřitel, ale dneska už v podstatě bude končit a sjednotilo se to na cétéčku. Nicméně pro ty z vás Kdo máte starší taky dobré si to ukázat k tomu potřebujete takovéhle chademo adaptér, který se dneska už neprodává nový opět zařadím zasadíme nejdřív o to, jestli potom asi propojíte. No a teď zase už je to tady připravený, protože ta elektronika poznala. Že start nabíjení a opět se to spustí, tady je důležité, že pro ten chademo Adapter nepotřebujete tu starou testu na nic předělávat. Ale zase na druhou stranu maximum, co z toho vyjíždíme. To je nějaký 47 km, takže žádná jako hitparáda. Auto se máme přijet za dvě hodiny. No,
Minuta: 5
takže teď si můžeme ukázat, že kdyby někdo přišel a chtěl by vám třeba tohle to odpojit, tak vlastně Take On to nejde a nejde to ani vyndat z auta. Je to prostě všechno je zabezpečený proti ukradení. Pokud nemáte samozřejmě klíček, jestli máte klíček a auto vás pozná, tak můžete zadním zadním kufrem vlastně zmáčknout nabíjení se přeruší a vlastně je to potom možné z toho vyndat. No tady už mi to píše nabíjení ukončeno a teď vlastně můžu tohle vyndat. A můžu vyndat i tohle se to uvolnilo. Přizpůsob
Minuta: 6
poslední a nejrychlejší nejvýkonnější a nejnovější je tak za litr to je Tesla model 3. Je to standard tam má vlastně tuhle tu rozšiřující konektor. Nicméně sqlite a nemá ale ty nový sk-ix. Tak tomu dostanete tuhle tu redukci zajedu dá namontovat do staršího auta se můžete podívat na video, kde jsem to nechal zamontovat, takže tady je to o tom, že bych doporučil. Nejdřív to nasadit jsem protože je přece jenom se to líbí a potom zacvaknete do auta a dojde opět vlastně k zajištění a už to nejde nejde odjistit. A zase je to tady připravené na nabíjení. A já jdu číst.
Minuta: 7
Zase Je to připravené na nabíjení a dáme nabíjet autentica s čipem a už to tam perem výhoda tohodle je, že to je standardně výrazně více než a než samozřejmě. A teď to jenom střídavý dobíjení tyhle tyhle ty dvě jsou takový. The to znamená stejnosměrný nabíjení rovnou do baterky a vynechává co ten měnit, takže samozřejmě k tomu je to právě strčím dodávat je obrovský proudy. že tady se nám to už nabíjí a zatím je tam nějakých 36 Upřímně řečeno, tuhle ty Nabíječky jsou vlastně dneska už stará generace, protože jsou to 50 km nabíječku, takže z toho stejně jako víc než než to všude monacor stejně nevíš, kdy med a ale jsou nabíječky potom jako je třeba i ony, ty anebo a on
Minuta: 8
vlastně v Humpolci, které Umožňují už je 150 180 200 km jako dobíjení, což už vlastně je srovnatelný s ním supercharger. No tak tím jsme si asi ukázali jako ty ty základy toho dobíjení u typu, jako je ČEZ pračku.

Předchozí video

Věštec Stanley Bradley: Dožiju se 140 let, budu pořád mladý, mysl a tělo mi nestárne (podcast)

Další video

Kolik je v ČR nakažených koronavirem? Experti odhadují až 8 000, oficiální čísla neodráží realitu