Chceš podpořit tento kanál? Staň se PATRONEM!

Jak být slavný YouTuber? Rady pro začátečníky

Chcete mít svůj kanál na YouTube a nevíte, jak začít? Poslechněte si rady, které vám pomůžou překonat první překážky.

DEJTE ODBĚR »»» http://bit.ly/StandaShowOdber «««

SLEDUJTE FACEBOOK
http://www.facebook.com/Standashow

PŘEČTĚTE SI BLOG
http://blog.standashow.cz/

PŘISPĚJTE MI PŘES PAYPAL
http://www.standashow.cz

LIVESTREAM: http://www.twitch.tv/standashow
TWITTER: http://www.twitter.com/Standashow
WEB: http://www.standashow.cz

***

StandaShow není kanál pro děcka 😉
Casty | Vlogy | Cestování | Rozhovory | Starcraft | Zprávy
Pokud se ti videa líbí, budu rád za lajk, komentář nebo odběr.

Automatický transcript

Minuta: 0
Na této fotce můžete vidět dva slavné české YouTubery vpravo je legenda všech Legend velký Minecrafák a vlevo. Tak to se tak říká, že tak zvané. Naděje českého YouTubu rostoucí Talent, o kterém za 20 let, tak ještě hodně uslyšíte. Ano dámy a pánové jsem to já a dneska tak se s vámi podělím o má největší tajemství ohledně YouTube. Zajímá vás Jak začít natáčet? Na co si dát pozor a jaké vybavení potřebujete? Jak se stát slavným youtuberem? Stejně jako jsem třeba já. Dobrý den dámy a pánové a vítám vás u povídání u pivka garantuji vám hromadu trapných vtipu a vousatých mouder hodně vousatý, takže to bude skoro jako v hospodě až na to, že nejsme v hospodě a já dneska piju
Minuta: 1
Birell nealkoholické pivo, takže na zdraví No proč piju birella, protože téma které jsem si dneska přichystal, tak je téma o kterém bych mohl mluvit hodiny a hodiny. Jak se stát slavným youtuberem všichni chceme být slavní a všichni si chcem užívat všech těch výhod celebrit a YouTube nám nabízí se tím slavným člověkem stát, ale je velká otázka, jak na to jaký kroky má člověk podniknout. Co všechno k tomu potřebujeme nejprve vám řeknu, jak se slavným youtuberem stoprocentně nestanete. Seděl jsem teď nedávno s jednou mojí kamarádkou, která říkala, že si chce založit kanál a začít natáčet a že chce začít natáčet tutoriály o líčení a jí jsem řek. Ok. Ok, tutoriály o líčení to teď jako běží na YouTubu, to není špatný, ale Řekni mi tím chceš ty lidi zaujmout a ona mi odpověděla, že chce zaujmout s tím, že se umí dobře léčit a já jsem si uvědomil, že to je blbost.
Minuta: 2
A řekl jsem jí. Hele sorry s tím nezaujmeš. Léčit se umí. Každá druhá holka jako dneska napadlo vás někdy a to s tím souvisí. Proč je na YouTubu? Tři prdele holek, který se líčí, ale vy koukáte jenom na tu jednu případně adekvátně jako pro kluky, tak se dá říct, proč je na YouTubu tři prdele kluků, co hrají Minecraft, ale vy koukáte jenom na toho jednoho, protože na YouTubu tak nejde až tak o to co natáčíte, ale jde o vás. On už to v komentářích na Facebooku, tak už to napsal Mates vnuk velice pěkně. Měl by být nebo když jsem se ptal jaké youtubery. Máte rádi a co by měl mít správný YouTuber, tak napsal, že by měl mít především svojí vlastní styl videí a kvalitní tvorbu u toho vlastního stylu. Videí bych se zastavil, protože lidi fanoušky Diváky nezajímá nějaká hra, nezajímá je líčení zajímáte je vy zajímá je ten člověk za tím stojí. Řeknu vám tajemství.
Minuta: 3
Většinu lidí nezajímají ani vaše tutoriály ani jak hrajete hry. Zajímá to je. V prvé řadě vy a proto důležitější než vymyslet, co točit, tak je vymyslet to jaká jste osobnost, co můžete jako nabídnout YouTubu, máme Goga Gogo, to je prostě ten známí blázen s nutelou. Co dělá srandovní vlogy a máme nevím TVTwixx jo? To jsou ty vole kámo dementní puberťáci, kteří všichni víme, tak nemají tu cha, co dělají nebudu se k tomu dál vyjadřovat, ale máme třeba Martina rotu, alias naprosto retardovanýho a všichni víme, že to je takový sympaťák, který se umí srandovně naštvat a uměl velice vtipně vyprávět zrovna Martin Rota je člověk, který je velice specifický a umí tu svojí zajímavost prodat než ještě jednou to co budete natáčet, tak je skutečně až vedlejší to jenom nějaká forma. V prvé řadě, tak musíte zaujmout sami sebou ptejte se proto kdo jste co můžete nabídnout YouTubu.
Minuta: 4
Zaujmout něčím divák. A to jako ta podstatná věc. Vytvořte si nějakou svojí osobnost, až teprve přemýšlejte, o čem byste mohli točit. Já vím teď si říkáte, že to není co jednoduchého a já s vámi souhlasím, nejde to vymyslet ze dne na den, pokud vás nic nenapadá. Tak to musíte vymyslet. Já jsem řešil podobný problém a musel jsem to vymyslet před dávnými doby, když jsem na YouTubu začínal a pokud vás zajímá, jak jsem začal já točit na YouTube, přestože jsem naprosto průměrný kluk. Jak začít natáčet na YouTube a pokud vás to zajímá, jak já jsem začal, tak poslouchejte dále povídání jsem řekl průměrný a přitom vůbec nevím jako co se mi tady honí hlavou. Já jsem vysoce nadprůměrný ve všech váhách bohužel.
Minuta: 5
Třeba v délce vousů jsem na průměrný, jak jsem začínal já na YouTube. Já jsem začal před čtyřmi lety, tak už jsou čtyři roky, co jsem vydal svoje první video a bylo to bylo to dámy a pánové překvapivě Let's Play Minecraft to možná, že někteří z Vás ho viděli a já jsem prostě jsi řekl, že bych chtěl dělat YouTube a vím sám o sobě, že jsem zajímavý nebo jako už nějakým způsobem jsem dříve věděl, že když dělám nějaký obsah, takže to lidi zajímá, protože měl jsem svůj vlastní blog a ten blog byl navštěvovat ani docela a tak jsem si řekl proč ne změnit tu formu toho a nezačít prostě točit videa pro lidi tam a je zajímavost, tak ale nebyla jako na první pohled zřejmá, protože a přece jenom musela jsem s nějakou image vybudovat. A v té době tak jsem měl kamaráda, s kterým jsme Přemýšleli, jak bychom mohli začít a napadlo nás, že by jsme mohli být jako YouTubeři od rány takový ti YouTubeři.
Minuta: 6
Prý se s tím prostě doslova neserou a neserou, tak tím myslím doslova neserou. Protože jsme si vzali takový Brand toho, že budeme mluvit sprostě. Spousta lidí nám to potom vyčítala, ale já jsem skutečně koblstoun můj minulej kanál, tak bylo založené dost na tom, že jsme byli vulgární, ale mluvili jsme s prostě jako takovým tím normálním způsobem, jako když si s někým Skypujete a hrajete hru a u toho si povídáte, takže nebylo to nic jako extra za hranicí a já jako nechci říct, že by jsem se za to styděl. To v žádném případě já si myslím, že je třeba nějakých nekorektních. Let's playerů a je třeba nekorektního obsahu a Přesně to jsme se snažili dělat a fungovalo nám to tím chci říct, že i když prostě vás v tuto chvíli nenapadá žádná jako věc, kterou byste mohli na sobě vyzdvihnout. Tak nějakou vymyslet je prostě zamyslete se nad sebou, co umíte a tu věc, kterou umíte, což mém případě, tak bylo mluvení.
Minuta: 7
Prostě tak to Dělejte a ono to bude fungovat. Já jsem se vás ptal v komentářích na nějaké youtubery koukáte a proč to nekoukáte. A pište mi to i pod tohle video, protože mě to skutečně zajímá. Já díky tomu, tak jsem Na spoustě youtuberů, které studovat přišel a ještě dneska tak si o vašich oblíbených youtuberek. Popovídáme tento můj první Let's Play, tak byl technicky dost špatný, protože spousta lidí, tak si říká a i ta moje kamarádka, tak se ptala, co všechno k tomu potřebuje, jaké potřebuje vybavení, co jakým způsobem, tak má začít natáčet já, když jsem ten první Let's Play dělal, tak vám řeknu, že jsem měl starý notebook s pokažený větráčkem, který neuměl v té době jsem nemohl přijít na to, jak tam začít natáčet v HD. My jsme první
Minuta: 8
ten Let's Play, tak není ani v 720 HD, protože prostě můj počítač to nestíhal. Měli jsme mikrofony a teď poslouchejte. Jinak tipnete si asi kolika stáli ty mikrofony, které jsme použili na to první natáčení byste neuhodli někdy ty mikrofony nestály 60kč byly to klopové mikrofony z Alzy, které Alza ne rozdával to Systems Czech computeru, které Czech Computer pak rozdával zadarmo a my jsme 2 dostali a tak jsme je prostě použili a šlo to nepotřebujete žádnou velkou technikou stačí prostě začít. Já mám kamaráda v jeho možná znáte jmenuje se Petr a ten už strašně dlouho mluví o tom, že by začal natáčet letsplaye a vždycky když mluví o tom, že by začal natáčet letsplaye, tak pak se dostane k tomu, že bohužel Ajajaj k tomu nemá dostatečné vybavení. A začne po mně vyzvídat. Jaký jako mikrofon za a za kolik tisíc, tak
Minuta: 9
by si měl A já bych mu já. Vždycky říkám nepotřebuješ mikrofon za několik tisíc, jako nepotřebuješ to prostě každý může začít točit nepotřebuje, žádné super vybavení. Prostě začni nepotřebuješ ani mikrofon. Stačí tě skutečně dneska základní věci, tak je lepší lepší foťák nebo foťák a nebo mobil jako mobil, který dneska všichni máme ty jo, kdo máte iPhone. Tak jste za vodou maximálně, protože iPhone tak má i super mikrofon, tak můžete jít a natočit video a nemusíte prostě řešit nějaké technické věci. Asi je pravda, že třeba k mikrofonům s časem dostanete, ale tak se koupí ten mikrofon za čtyři stovky napoprvé jako nepotřebujete mít ani finance nepotřebujete mít ani žádné vybavení. Možná že někteří z Vás, tak můžou říct, že chcete točit třeba letsplaye a tak potřebujete lepší počítače, abyste mohli natáčet Let's Play jako v dobré kvalitě. A teďka si vzpomeňte, co jsem vám říkal začátku, co jsem říkal začátku, že o tu
Minuta: 10
formu vůbec nejde, že nemůžete se pokud nemáte dobrý počítač a nemáte peníze na dobrý počítač. No tak prostě nebudete točit letsplaye, které budou založené na tom, že máte všechno v nejlepším rozlišení a v největší detailech to nechte těm. Let's playerů, kteří to mají a vydělejte. Let's Play, které jsou založené a zajímavé něčem jiném třeba, jak my jsme dělali Minecraft. A bavili jsme se tam prostě jako ty v hospodě, vždycky se dá něco vymyslet a nepotřebujete k tomu žádnou jinou techniku než teď máte dokonce Fun Fact dokud nezačnete, tak nemůžete vědět, co vlastně budete potřebovat. Já se ještě ne jako před pěti lety čtyřmi, tak jsem si koupil kameru a ta kamera byla strašně drahé jako stála pár desítek tisíc a koupil jsem si ju a do dneška používám to tam jako to promo. Co jste viděli, tak to tam tou kamerou bylo natáčené jsem s ní velice spokojený. Ale kdybych dneska měl tolik peněz tak si s tím dokážu vybavit kompletně celé studio se vším všudy a nebudu
Minuta: 11
nic víc potřebovat, ale bohužel v té době tak jsem nevěděl, co budu potřebovat. Nevěděl jsem co si koupit A Utratil jsem na tom spoustu peněz, takže nepotřebujete vůbec nic a vůbec nic si nekupujte toliko k technice. Pokud vás zajímá, na co si máte dát pozor, tak poslouchej to dál Facebook. Ptal jsem se vás na Facebooku na vaše tipy a já jsem si vybral pár komentářů, takže si zobrazíme spousta z vás nebudu číst. Můžete si přečíst. Tam je Předpokládám, že umíte číst spousta z vás, tak mi doporučila Let's playera, který se jmenuje a teď se omlouvám, že ho nepřečtu správně, protože já jsem bohužel nenašel, jak ho přečíst, jak on se jmenuje Sterakdary Sterakdary asi předpokládám a já jsem si to přečetl, říkám si teda Kdo to je jako co je to za Youtubera. Že ho neznám, že a tak jsem se ho dal do. Chtěl jsem říct do Google. Zadal
Minuta: 12
jsem se do YouTube, vyhledal jsem s jeho videa a zjistil jsem, že už posledních pár dní, tak koukám na jeho let's play a koukám na jeho Space Cities Skyline, musím teda dodat, že hrát tak strašně tykanovku nastavení města jako hraje on, tak to jsem nikoho ještě neviděl. To je fakt katastrofa zahrát nějaký starý jako klasický Sim city aby se to trošičku naučil, ale chci tím říct, že je to YouTuber, na kterého koukám já a vlastně jsem to ani nevěděl. Taky bych chtěl tady zdůraznit nebo přečíst komentář. Jakuba malo Štíka, protože on tady vypisuje svoje oblíbené youtubery a kromě pochopitelně jako druhé příčky, která měla být na prvním místě to nemusíme si to říkat. Jakube jsi mě zklamal, tak mě zaujalo, že máme stejné youtubery minimálně Martina Rotu a Pedra. Já koukám na oba dva oba dva mám moc rád. Jsou to sympaťáci. Já jsem si uvědomil, že vlastně koukáme
Minuta: 13
na stejné youtubery. Vy fanoušci i já. Tak koukáme na stejný YouTuber, já to mě přijde jako. To se mi líbí potom to mě přijde dobré, že to je takhle nastavený. Na co si dát pozor a pokud chcete natáčet na YouTube. No V prvé řadě. Mám tady čtyři body, ale ten první z nich je tady úplně nejdůležitější. V prvé řadě jsou to znalosti je dobré a možná i někdy nutné mít nějaké. Znalosti To zaprvé. Já vám řeknu příklad člověk, který jde dělat YouTube, tak by třeba měl alespoň umět s Photoshopem nebo s nějakým jiným grafickým programem, to je takovej jako základ. Nemusí s ním umět jako Nějak speciálně stačí, když si ho prostě stáhněte si Trial verzi a zkusit 10 -14 dní ho ochmatávat. A přijde mi jako jednoduchý program, ale měli byste se trošičku se snažit se s ním naučit, ale hlavně Zadruhé s těma
Minuta: 14
znalostma, tak i když nemáte žádné výchozí znalosti. Tak to se dá jako zachránit a dá se to zachránit tím, že musíte být ochotni se učit dělat YouTube není jenom o tom, že si sednete a něco natočíte dělat. YouTube je o tom, že musíte tomu dělat grafiku. Jasně Photoshop. Musíš na tom jak stříhat. Musíte se naučit ve střihovém programu když chcete streamovat. Musíte umět na počítači nastavit streamu, musíte se naučit s těmi programy a musíte se naučit. Jak funguje Video, jak funguje zvuk do docela jako detailních věcí na ty věci, na které prostě ty věci v televizi tak ten moderátor má všechny ty lidi má ten tým lidí Team zvukařů a osvětlovačů a režisérů. Tak to si musíte dělat sami. Musíte jejich pozice zastávat aspoň na nějaké úrovni, pokud možno na takové, aby to nerušilo diváky, aby to jako vaše a mateřství nerušilo Diváky. A tímto pochopitelně tak se učíte. A vzděláváte se a pokaždé, když něco sestřihnete, tak tomu věnujete čas a učíte s tím, jak dál stříhat
Minuta: 15
a vás to musí bavit. Vy musíte vědět, že to je věc, kterou chcete dělat to pro vás nemůže být jako otrava kterou děláte jenom z přinucení tomu je součást toho YouTubování a pokud vás to nebaví, tak si myslím, že byste ani jako YouTubuvonat neměli, tak tady mám další tři body. Ten první z nich je nedělejte nikdy v týmu a existují asi výjimka. Nicméně já mám zkušenost, že vždycky když dělají lidi v týmu, tak to nevyjde. Mě to nevyšlo dvakrát a pak jsem se založil. Zda další kanál, kde dělám sám a jsem velice spokojený v týmu to má prostě tu nevýhodu, že se dost často stává, že se na něčem neshodnete. Takže pokud to jde, tak se tomu pokuste vyhnout a taky. Kdyby se náhodou stalo náhodou, že byste opravdu Byli slavní, tak se pak bude to jako těžce dělit o peníze a není přece lepší začít hned na začátku sám 3. Věc. Nesledujte čísla čísla nejsou důležité. Já jsem se naučil na čísla skoro nekoukat a jasně. Dívám se někde na
Minuta: 16
sledovanost třeba, ale neřídím s číslama. V prvé řadě já dělám videa. Tak to by mě bavilo a chci aby bavili vás a pokud budou bavit 10 lidí, tak je to pořád fajn. Jasně, když budou bavit jako 100 lidí, tak to bude lepší, ale nebudu dělat videa jenom tak, abych oslovil co největší masu lidí, já bych měl co největší čísla takový na českém Youtubu jsou. Ale já nechci patřit mezi ně vydávejte pravidelně je 4 rada, k té asi nemusím nic dodávat fanoušci nemají rádi přestávky, takže klidně vydávejte jedno video měsíc. Ale pravidelně než abyste vydávali, než aby jste udělali prostě měsíční pauzu, i když i když to neoznámíte předem nebo i když to není podle nějakého vašeho harmonogramu. Kdo jsi ty, že mě poučuje? To je možná věc, která vás napadá, a kterou mi teď chcete vést do tváře. Já nemám čísla úplně největší Jana, jak už jsem řekl, o čísla mi úplně nejde jsem
Minuta: 17
člověk, který pracuje už léta v médiích. Léta. Dělám sociální sítě a video. Dělám už od 12 let. Ostatně podobně jako to napsal Nissan. Nebo ten mě potěšil Nissan svým komentářem a já jsem ho chtěl tady zmínit a chtěl jsem ho zmínit taky z toho důvodu, protože tady píše jednu věc a to je, že mám prý krásnou přítelkyni, kterou mi závidí. Děkuji, velice mě to potěšilo a já musím poděkovat mojí přítelkyni, protože je to člověk, který mi i s těmi vydeama pomáhá, takže to jenom ukazuje jak moc práce. Na těch videích jsou Proč je moje přítelkyně, tak je člověk, který se specializuje třeba na obsah na titulky a Pomáhá mi dělat dobré titulky a strašně se to projevuje. Takže za to ji Děkuji a je dobré si najít někoho, kdo vám s tím bude pomáhat. Pokud se vám moje videa líbí, budu moc rád za odběr a určitě určitě to potěší i mojí přítelkyni.
Minuta: 18
Rada na závěr, jak začít tři body, jak začít. A jsou velice jednoduché zaprvé Step číslo 1. A pište si to do notýsku, založte si YouTube kanál, teď hned číslo 2 udělejte svoje první video Krok číslo 3 profit Okay dobře krok číslo 3 nemusí přijít tak rychle, jak byste čekali a někdy tam budou, ale hlavně děcka. Udělejte to dneska teď hned klidně jako potom co Posloucháte to to video, protože je lidí, kteří udělají věci až někdy taky jako plná planeta, to není nic speciálního nečekejte na nic. Prostě to vyzkoušejte. Dejte to video na svůj Facebook dejte ho na Twitter a sledujte co se bude dít. A jako kdo víte třeba zrovna vás, tak dřímá nový PewDiePie nebo třeba zrovna vás ve vás dřímá Standa show a vsadím se, že i ti největší YouTubeři, tak začne. Vsadím se to
Minuta: 19
je 100% je věc, kterou vám můžu říct. Stoprocentní jistotou ti i ti největší YouTubeři taky jednoho dne vydali své první video, možná nebylo 100% možná bylo technicky nahovno, možná od té doby. Tak dělej úplně něco jiného, ale vydali ho, tak, kdyby to svoje první video nevydali, tak na ně dneska nekoukáte. A nejsou největší a nejsou slavní. Tak to je asi moje rada na závěr dámy a pánové já doufám, že se vám líbilo. Tohle to úterní povídání u pivka a slibuji, že na konci každého povídání, tak ukážu nejpovolanější komentáře z minulého povídání minule u videa chcete. Nebo kde jsem popisoval, co bych udělal s penězma. Tak jsou to dva komentáře tady jsou. Já bych jenom chtěl říct, že děcko není někdo publikum na YouTubu, tak se dělí na dva typy lidí na děcka a na ty kteří koukají na Standa Show dámy a pánové Dejte like. Pokud se vám líbilo, sledujte příště A do té doby Mějte se čus a pít a džus.

Předchozí video

Chcete být milionářem? Takhle bych ty prachy utratil já...

Další video

Jak sbalit spolužačku? Příhody o holkách na střední