Domů / Osobnosti / Tůma Bohdan

Tůma Bohdan

Bohdan Tůma (* 6. září 1967, Praha) je český herec, dabér a dabingový režisér. Jde o jednu z nejvýraznějších osobností českého dabingu. Na svém kontě má přes sto postav v různých filmech a seriálech a několik desítek filmů i režíroval. Zahrál si i v několika českých filmech a hlavně seriálech – většinou však menší nebo nevýznamné role. Také namlouvá „zeleného mimozemšťana“ pro obchodní řetězec s elektronikou Alza.cz. Jeho nejvýznamnější dabérské role jsou: android Dat ve Star Treku, Semir Gerkhan v Kobře 11, Eric Cartman v Městečku South Park, Clancy Wiggum ze Simpsonů, Brandon Walsh v Beverly Hills 90210 nebo Bobby z Brickleberry. Mezi herce, které nejčastěji dabuje, patří například Jim Carrey, Denzel Washington nebo Wesley Snipes.

Zdroj: Wikipedie

BOHDAN TŮMA vypráví o dabování Alzáka: Jak moc toho lituje? (Patreon bonus)

Bohdan Tůma je český dabér, herec a režisér. Eric Cartman v South Parku, Peter ve Family Guy, policajt Clancy Wiggum ze Simpsonů, Semir Gerkhan z Kobry 11, Jim Carrey v Masce nebo třeba Idiot Joe a Bobby ve hře Mafia. Probrali jsme pořádně zákulisí českého dabingu. Jak to funguje, proč se přeobsazují herci, jde jde kvalita dolů..?

Nejlepší dabér v ČR? BOHDAN TŮMA vypráví o zákulisí českého dabingu (podcast)

Bohdan Tůma je český dabér, herec a režisér. Eric Cartman v South Parku, Peter ve Family Guy, policajt Clancy Wiggum ze Simpsonů, Semir Gerkhan z Koby 11, Jim Carrey v Masce nebo třeba Idiot Joe a Bobby ve hře Mafia. Probrali jsme pořádně zákulisí českého dabingu. Jak to funguje, proč se přeobsazují herci, jde jde kvalita dolů..?