Domů / Osobnosti / Stroukal Dominik

Stroukal Dominik

Dominik Stroukal (* 18. června 1987) je český ekonom, expert na kryptoměny, bývalý ředitel Liberálního institutu a bývalý ředitel českého a slovenského Ludwig von Mises institutu.

Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE, kde získal titul Ing. a Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy, kde se věnoval mediálním studiím a získal zde titul Mgr.

Dominik Stroukal je hlavní ekonom Banky CREDITAS.

Vyučuje na VŠ CEVRO institut, je autorem několika knih, provází pořadem Kdo to platí? na MALL.TV, pořadem Dáme to na E15, je šéfredaktorem časopisu Trade-off, managing director odborného časopisu New Perspectives on Political Economy, ekonomickým poradcem SatoshiLabs a vede společnost bit agency.

Je autorem první české knihy o Bitcoinu (2015) a dalších kryptoměnách (2018). V roce 2019 mu vyšla kniha Ekonomické bubliny.

V roce 2020 mu vyšla kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny.

Má doktorát z ekonomie z Vysoké školy ekonomické, vedle které vystudoval také mediální studia na Univerzitě Karlově.

V minulosti byl hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen, ředitelem Liberálního institutu a Ludwig von Mises Institutu pro ČR a SK.

Vyučoval na Vysoké škole finanční a správní, na Vysoké škole ekonomické a na gymnáziích Porg a Nový Porg.

Nová kryptoměna: Facebook Coin. Bude Facebook kontrolovat naše peníze? (rozhovor)

PATREON ► https://www.patreon.com/join/standashow
ODBĚR ► http://bit.ly/StandaShowOdber
INSTAGRAM ►https://www.instagram.com/standashow

Dominik Stroukal o kryptoměnách a budoucnosti peněz

Dominik Stroukal je český ekonom a jeden z největších expertů na kryptoměny. Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je bývalým ředitelem Liberálního institutu a bývalým prezidentem Ludwig von Mises Institut v ČR a na Slovensku.