Domů / Osobnosti / Moroz Michal

Moroz Michal

Michal Moroz (* 21. července 1980 Praha) je nezávislý politický analytik, který v letech 2010-2011 působil jako náměstek ministra vnitra ČR. Od ledna 2017 je členem strany Realisté a působí zde jako tajemník a analytik.

Vystudoval veřejnoprávní akademii TRIVIS v Praze, posléze studoval na institutu BSH Bildungszentrum v Basileji a titul magistra práv získal v roce 2006 na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Před nástupem na MV ČR působil jako Senior Consultant české pobočky mezinárodní detektivní kanceláře Pinkerton. Od roku 2009 působil jako poradce ministra vnitra Martina Peciny pro problematiku soukromých bezpečnostních služeb a bezpečnostního výzkumu.

V roce 2010 byl Radkem Johnem jmenován do funkce náměstka ministra vnitra pro strategie a programové řízení. Na funkci sám rezignoval po jmenování nového ministra vnitra Jana Kubiceho v roce 2011.

Působil rovněž jako člen dozorčí rady společnosti Debtis Causa a státního podniku Česká pošta. Opakovaně se spekulovalo o jeho nástupu do dozorčí rady energetické společnosti ČEZ. Proti jeho jmenování do této funkce se však postavil premiér Petr Nečas.

Po odchodu z ministerstva vnitra působil krátce jako poradce předsedy výboru pro bezpečnost Radka Johna.

Zbraně fungují jako prevence. Větší počet zbraní může vést k větší bezpečnosti, říká Michal Moroz

Realisté billboardu říkají “Pro tátu pušku do ruky”. Co je tím myšleno? Je to dobrý slogan? Proč jim vadí vyhláška EU ohledně zbraní? Co přinese povinná vojenská služba? Odpovídá Michal Moroz, tajemník Realistů a jednička na kandidátce v Praze. DEJ ODBĚR »»» http://bit.ly/StandaShowOdber