Domů / Osobnosti / Moravec Václav

Moravec Václav

Václav Moravec (* 25. června 1974 Ústí nad Orlicí) je český redaktor, moderátor a vysokoškolský učitel žurnalistiky. Moderuje pořady Otázky Václava Moravce a Fokus Václava Moravce v České televizi. V roce 2004 začal moderovat diskusní pořad České televize Otázky Václava Moravce. Moderování v televizi se rozhodl ukončit v květnu 2005, k moderování pořadu se však 7. srpna 2005 opět vrátil. Nejpozději od března 2007 moderoval každodenní interview Impulsy Václava Moravce na Rádiu Impuls. Ke konci února 2014 práci pro rádio ukončil z důvodu možného střetu zájmů, když rádio převzala společnost Agrofert Andreje Babiše.

Zdroj: wikipedia

MALÁČOVÁ: Za COVID můžeme všichni, ale vláda udělala spoustu chyb (podcast)

Jana Maláčová je politička, ministryně práce a sociálních věcí a místopředsedkyně ČSSD. Zastává levicové myšlenky, řeší téma rodin, důchodů a žen v politice, ale kritici jí vyčítají kroky, které nerespektují ekonomiku státu.

Václav Moravec – Politická kultura v ČR | Neurazitelny.cz | Večery na FF UK

Věděli jste, že je Václav Moravec moderátor? 😉 Touhle “novinkou” vás asi nepřekvapíme, ale co třeba informace, že pochází z podhůří Orlických hor, které ho ve velké míře ovlivnilo do budoucího života (jak jsme zjistili v přednášce) a kde i začínal se svou kariérou? A že je to kariéra velmi barvitá: mohli jste se s ním setkat na rádiích Český rozhlas, Evropa 2, Frekvence 1, Impuls nebo dokonce v české sekci rádia BBC, za kteréžto působení získal ocenění Novinářská křepelka. Je také držitelem hned čtyř cen TýTý pro nejoblíbenější osobnost televizní publicistiky. Ve volném čase rád chodí na procházky se psem, zahradničí a včelaří.