Domů / Osobnosti / Lišková Kateřina

Lišková Kateřina

Kateřina Lišková (* 28. února 1976 Teplice), je česká socioložka, přednáší na oborech genderová studia a sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Odborně se zaměřuje na otázky genderu, sexuality a sociální organizace intimity, rovněž zkoumá vzdělávání v kontextu genderu a etnicity.

V roce 2001 získala magisterský titul v oboru sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a v roce 2005 nastoupila jako výzkumný pracovník v programu genderových studií na oddělení sociologie na Masarykově univerzitě. Roku 2007 dokončila svůj doktorský studijní program a začala působit jako odborná asistentka na programu genderových studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Působila také na Technické univerzitě v Berlíně jako Marie Curie Visiting Scholar. Pracovala jako visiting scholar na Kolumbijské univerzitě a Newyorské univerzitě v New Yorku, jako fulbright scholar působila na New School for Social Research a jako research fellow na Imre Kertész Kolleg v Německu.

Přednášela na několika amerických a britských univerzitách, publikovala v zahraničních monografiích vydaných nakladatelstvími Routledge, SAGE, Palgrave a Blackwell a v žurnálech jako Sexualities či History of the Human Sciences.[

Operátorka Linky bezpečí: měsíčně řešíme až 8 sebevražd, spolupracujeme se záchranáři (podcast)

Linka bezpečí je callcentrum, které zachraňuje životy. A paní Kateřina Lišková tam pracuje už 23 let. Začínala jako operátorka, nějaký čas Linku také vedla. Umí krásně vyprávět, zná příběhy a osudy dětí. Dělají skvělou práci! Podpořte je 🙂