Domů / Osobnosti / Kysilka Pavel

Kysilka Pavel

Pavel Kysilka (* 5. září 1958 Boskovice) je český ekonom.

Vystudoval na Fakultě ekonomiky Vysoké školy ekonomické v Praze (promoval v roce 1982 a získal titul inženýr), kde také v letech 1982 až 1989 pracoval jako odborný asistent a pokračoval ve studiu interní aspirantury.

V roce 1990 se stal proděkanem pro vědu na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze.

Od září 1990 do konce roku 1991 pracoval jako poradce ministra pro hospodářskou politiku a místní rozvoj České republiky.

V 90. letech 20. století také působil jako expert Mezinárodního měnového fondu.

V letech 2000 až 2004 pracoval jako hlavní ekonom České spořitelny.

Angažuje se jako člen správní rady Vysoké školy ekonomické v Praze.

93 Pavel Kysilka: Kvůli koronaviru se nikdy nedozvíme, jak velká by finanční krize byla

Pavel Kysilka je prominentní český ekonom a podnikatel. Stál v čele České národní banky, podílel se na měnové odluce a zavedení české koruny a byl ředitelem České spořitelny. Intenzivně se zabývá technologiemi a založil firmu 6D Academy. V současné době je Pavel také v čele dozorčí rady Českých drah.

Na Vlně Podnikání #39: Pavel Kysilka o inovacích a nových technologích v korporacích

Pavel Kysilka je zakladatel a předseda správní rady 6DAcademy. Pavel byl v minulosti guvernér ČNB, v 90. letech zodpovídal za zavedení české koruny. Z pozice experta Mezinárodního měnového fondu se podílel na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí. Byl také generálním ředitelem a hlavním ekonomem České spořitelny. Třikrát byl zvolen Bankéřem roku.