Domů / Osobnosti / Kulhánek Jan

Kulhánek Jan

Jan Kulhánek

Narodil  se v roce 1972 v Praze, kde také žije a pracuje většinu svého života. Je klinický psycholog, psychoterapeut, supervizor, lektor. Je ženatý, otcem tří dcer.
Vystudoval  jednooborovou psychologii na FFUK v Praze, během studia  absolvoval psychoterapeutický výcvik ve skupinové a komunitní psychoterapii VIAP. Následovala pětiletá příprava zakončená klinickou atestací a funkční specializací v psychoterapii. Své pracovní kompetence  dále rozšiřoval tříletým výcvikem v Biosyntéze ČIB a supervizním výcvikem pod ČIS.
Pracovní kariéru  začal jako socioterapeut na Dětské psychiatrické klinice FN Motol, zde  během vysokoškolského studia pracoval také jako arteterapeut, posléze psycholog. Z Motola mu zůstal zájem o práci s dětmi a rodinnou terapii. Po atestaci  krátce působil jako psycholog v Centru zrakových vad, kde začal pracovat s dospělými pacienty. Následovalo šest inspirativních let v DPS Ondřejov, kde dominovala dospělá klientela s těžkou duševní poruchou. V roce 2011  odešel do privátní praxe a založil postupně centrum Psychoterapie Anděl s cílem poskytovat s kolegy psychoterapii a diagnostiku pro děti, dospělé i celé rodiny.

S psychologem o popíračích: Václav Klaus a vakcína, manipulace strachem, média a kritické myšlení

Jan Kulhánek je psycholog a psychoterapeut. Specializuje se na manipulaci se strachem, vztah lidí k psychologii, závislosti, poruchu příjmu potravy. A zároveň se rád vyjadřuje k aktuálnímu dění a má rád technologie 🙂 Takže ideální host!