Domů / Osobnosti / Klíma Josef

Klíma Josef

Vystudoval Gymnázium Oty Pavla v Radotíně a Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Spoluzakládal týdeník Reflex, v letech 1990-1992 byl jeho šéfreportérem, spoluzakládal také české televizní investigativní pořady Na vlastní oči, Soukromá dramata a v letech 2014–2018 moderoval pořad Očima Josefa Klímy. V červenci roku 2018 bylo oznámeno, že přechází na Televizi Seznam. Natočil více než 400 televizních reportáží. 12 let psal sloupky do Lidových novin – rubrika s názvem Poslední slovo.

Zdroj:Wikipedia

Kajínek by dostal trest smrti, vyšetřování bylo od začátku zmanipulované (bonus z Patreonu)

Během live-streamu s Josefem Klímou jsme otevřeli i téma Kajínek. Jaké měl pan Klíma pocity, když viděl Kajínka v zeleném tričku před věznicí? Natočili by dnes reportáže jinak? A není doživotní trest zbytečný?

JOSEF KLÍMA: Do Discolandu chodil i Karel Gott, byl tam striptýz a koukali na medvěda

Josef Klíma je investigativní novinář. Jak sám říká – je jeden z nejstarších u nás a všechny zločince zná osobně. Natočil desítky reportáží o českém podsvětí a udělal desítky rozhovorů s odsouzenými vězni. V čem byly devadesátky sexy? Jak se od té doby zločin proměnil? A proč dopadl Jiří Kajínek a Ivan Jonák tak odlišně?