Domů / Osobnosti / Hogenová Anna

Hogenová Anna

Anna Hogenová, roz. Tomanová, (* 23. října 1946 Fláje) je česká filosofka, fenomenoložka. Absolvovala gymnázium v Žatci, kde mezi její učitele patřil i Zdeněk Svěrák, poté FTVS UK a FF UK.

Přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Oddělení filosofie a etiky, a na Husitské teologické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Katedry filozofie.

Zabývá se tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost (aletheia), tělo a tělesnost a filosofií sportu. Docentka (1992) a profesorka (UP v Olomouci 2006) kinantropologie

Přednášela také na FTVS UK, podle informačního systému TU v Liberci přednášela nebo přednáší i tam

Anna Hogenová – Schováváme se v průměru a šedi, chybí nám něco tak jednoduchého…

Anna Hogenová – Schováváme se v průměru a šedi, chybí nám něco tak jednoduchého…

Anna Hogenová – Odvaha ke štěstí | Neurazitelny.cz | Večery na FF UK

Paní profesorka Anna Hogenová je významná česká filozofka, spisovatelka a zástupkyně tajuplné vědy fenomenologie, která se zabývá přesným zkoumáním jevů vlastní zkušeností. Častým tématem jejích prací je otázka jak pečujeme o svou duši, na kterou nahlíží z pohledu bytí, duše a jsoucna. Paní profesorka vede Oddělení filozofie a etiky PedF UK (Pedagogická fakulta UK), kromě odborných prací napsala Anna Hogenová knihy i pro širokou veřejnost, které můžeme rozhodně doporučit k přečtení.