Domů / Osobnosti / Beneš Vladimír

Beneš Vladimír

Vladimír Beneš (* 30. července 1953 Praha) je český lékař, specializací neurochirurg, v letech 1997–2020 přednosta Neurochirurgické (později Neurochirurgické a neuroonkologické) kliniky Ústřední vojenské nemocnice Praha a 1. LF UK. Působí také ve funkci předsedy České neurochirurgické společnosti a v letech 2011–2015 byl prezidentem Evropské asociace neurochirurgických společností. Od roku 1998 zároveň vede subkatedru neurochirurgie na Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ).

Zdroj: wikipedia

Vladimír Beneš rozhovor – Rád dávám pacientům šanci uzdravit se po dobrém | Neurazitelny.cz

Vladimír Beneš je neurochirurg, který má na svém kontě již přes 8.000 operací a ve svém oboru je považován za jednoho z nejlepších na světě. Pozornost ale budí také svými neotřelými a přímými názory. Za své největší úspěchy považuje prezidentství Evropské asociace neurochirurgických společností a vysvětlení manželce, že doma nemůže nic dělat, protože je nešikovný. Ve volném čase se věnuje entomologii a dobíraní si Jana Pirka kvůli srdci coby „blbé pumpě“.

Vladimír Beneš – Co umí mozek (a co umíme my) | Neurazitelny.cz | Večery na FF UK

Málokdy se nám stává, aby se mezi doporučeními na dalšího přednášejícího od neurazitelných diváků nějaké jméno objevovalo tak často jako “Vladimír Beneš Ústřední vojenská nemocnice”. Odbýt jeho výjimečnost shrnutím, že je Vladimír Beneš neurochirurg, by bylo skoro až neuctivé — ve svém oboru se totiž vypracoval skrze více než 8.000 operací mezi absolutní špičku svého oboru a jednoho z nejlepších neurochirurgů na světě.