Domů / Osobnosti / Bartoš Ivan

Bartoš Ivan

Ivan Bartoš (* 20. března 1980 Jablonec nad Nisou) je český politik, předseda České pirátské strany a od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR.

Předsedou České pirátské strany byl od října 2009 do srpna 2014, s přestávkou mezi červnem a zářím 2013, a je jím znovu od dubna 2016.

 V letech 2018 a 2020 byl opakovaně zvolen předsedou Pirátů na Celostátním fóru Pirátů.

Ivan Bartoš se narodil a vyrůstal v Jablonci nad Nisou, maturoval v roce 1999 a v tomto roce se také přestěhoval do Prahy, kde vystudoval magisterský obor informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Ve stejném oboru získal v roce 2005 titul PhDr. Po dobu jednoho semestru působil na Fakultě počítačových věd na University of New Orleans v USA. Doktorské studium v oboru informační věda ukončil v akademickém roce 2011/2012, titul Ph.D. obdržel roku 2013.

Pracoval pro české i zahraniční firmy (Newton IT, Monster Worldwide, T-Mobile či EMTC) jako specialista na informační technologie. Svou IT kariéru přerušil v roce 2015 a jako ředitel marketingu startoval nový český pracovní portál. V současnosti pracuje na různých projektech týkajících se kvality dat ve firmách, budování datových skladů a návrhů manažerských informačních systémů. Věnuje se také přednáškové činnosti týkající se autorského práva, informační společnosti či bezpečnosti.

Angažuje se v aktivitách souvisejících s DIY kulturou. Jako diskžokej mixuje psychedelický trance, hraje na akordeon a zpívá v punkové kapele Nohama napřed.

Bartoš také hrával na varhany v kostele ve svém rodném městě.

 Dne 17. listopadu 2015 se oženil s Lydií Frankovou, která je taktéž členkou Pirátské strany.

 V srpnu 2020 se jim narodil syn Bertram.

IVAN BARTOŠ: kampaň jede dobře, dredy si stříhat nebudu…

Ivan je předseda České pirátské strany – stál už u jejího vzniku v roce 2009. Dříve pracoval jako specialista na informační technologie. Jeho největšími hodnotami jsou svoboda a vzájemná tolerance. Je filmový nadšenec a vášnivý čtenář.

ROZHOVOR: “Průzkumy ukazují, že Piráti jdou nahoru. Každé volby máme víc”, přiznává Ivan Bartoš

Pirátská strana by podle volebního modelu CVVM získala 6,4 %. Co na to říká předseda Ivan Bartoš? Jak se staví ke koalici s ANO? Mají Piráti jasno v tom, zda zůstat v NATO? Záznam rozhovoru z livestreamu v pondělí 25. září 2017. DEJ ODBĚR, ať ti neuteče další stream »»» http://bit.ly/StandaShowOdber