Chceš podpořit tento kanál? Staň se PATRONEM!

Marv Shamma – Proč a jak být věčným studentem | Proti Proudu podcast

Do dalšího dílu podcastu přijal pozvání Marv Shamma. Marv ze všech lidí, co znám, nejvíce investoval do vzdělání – a to nejen peníze, ale i čas. Nejen proto jsem se Marva ptal, jak poznat kvalitní vzdělání v dnešním záplavě možností, které představují různé školy, kurzy a materiály. Povídáme si taky o tom, proč má smysl být “věčný student”. Zkrátka, vzdělávání probereme na mnoha úrovních – od toho, na co si dává Marv pozoru u svých dětí ve vztahu ke škole až po to, jak pracuje se vzděláváním ve firmách.

Celý rozhovor ale začíná u jiného tématu. Marv se narodil v Iráku, kde žil skoro celou první dekádu svého života. V době jeho dospívání zuřila válka mezi Irákem a Íránem a mě tak zajímalo, jak ho tato zkušenost formovala. Na konci rozhovoru se i zpětně k tomuto tématu dostaneme, když oba reflektujeme, jak dobře se v Česku vlastně máme.

Další důležité téma, které v rozhovoru zaznělo, je sebeuvědomění. Z mojí perspektivy je správný náhled na sama sebe naprosto zásadní. Jsou totiž věci, ke kterým jsme sami naprosto slepí a nemůžeme se posouvat dopředu bez ochoty učit se od druhých. Proto si povídáme i o tom, jak si umět říct o zpětnou vazbu a obecně o důležitosti dávání a přijímání feedbacku. Marv je hodně „people person”, a tak se rozhovor obecně hodně točil kolem lidí – od toho, jak postavit dobrý tým až po to, jak si zvyšovat emoční inteligenci.

V rozhovoru uslyšíte:
– proč mít velké vize
– jak zvýšit svou emoční inteligenci
– proč být „T-shaped” person
– co je talent a jak ho rozvíjet
– jak maximalizovat výsledky vlastního vzdělání
– jaké má benefity meditovat od dětství

Podcast Proti Proudu najdete ve všech podcastových aplikacích.

Předchozí video

#208 Tesla Impact Report: Ropa vs. Elektro | Teslacek

Další video

Ondřej Kania: Jak zlepšit české vzdělávání