O Projektu

Žijeme v době algoritmů. Velké internetové firmy a jejich neuronové sítě řídí každý krok, který na internetu uděláme: zobrazují příspěvky, které se nám podle nich budou nejvíc líbit, doporučují kontakty, s nimiž toho prý máme nejvíc společného, a ukazují nám videa, která jim vydělají nejvíc peněz.

Rozhodli jsme se z tohoto světa vystoupit.

Věříme, že kvalitní obsah by si na internetu měl najít své publikum – a to i pokud se to zrovna internetovým algoritmům nehodí „do krámu“. Proto jsme vybudovali Yovicat. Jde o unikátní katalog, v němž uživatel vždy najde přesně to video, které potřebuje – nejen podle titulku, ale třeba i podle tématu. Díky přehledné katalogizaci také jednoduše objeví nové, zajímavé tvůrce. A především vždy sám a svobodně rozhoduje o tom, co chce právě sledovat. Bez algoritmů nebo nenápadného „doporučování“.

Všechna videa navíc Yovicat zpřístupňuje mnohem širšímu publiku, než je u běžných platforem typu YouTube obvyklé – využívá totiž automatický přepis do textu, díky němuž se videa lépe dostanou do výsledků vyhledávání na Google či Seznamu.

Jak to funguje?

Stránky jsou součástí projektu YoViCat, jenž je unikátní platforma pro sledování a katalogizaci videí. Jeho hlavní výhodou oproti jiným videoportálům je především automatický transkript videí do textu. Díky tomu se všechna videa dostanou do běžného vyhledávání na portálech typu Google a Seznam, a mají tak šanci oslovit větší publikum.

Díky automatickému transkriptu také může divák ve videích jednoduše vyhledávat – nejen podle titulku a tvůrce, ale také podle tématu, a dokonce i podle jediného vyřčeného slova.

Co tu najdete?

Zatím jsme teprve ve fázi technologické ukázky, už nyní se ale můžete podívat, jak Yovicat videa třídí, nabízí a katalogizuje. Všechna videa jsme zařadili se souhlasem jejich autorů. Děkujeme!

V budoucnu plánujeme ve spolupráci s jednotlivými tvůrci implementovat další funkce, které samotným autorům videí jejich práci usnadní (může se jednat například o implementaci donate brány). Pro autory, kteří o to budou mít zájem, můžeme v rámci Yovicatu vybudovat jejich vlastní „domovský“ web – se všemi výhodami, které Yovicat a jeho způsob zobrazování videí má.

Aktuálně je obsah dle zaměření rozdělen na doménách yovicat.cz a vedomostionline.cz

Automatický transcript

Primárním cílem transcriptu zveřejněného u videa je umožnit videu soutěžit s ostatními textovým obsahem o pozornost uživatele při vyhledávání na portálech jako google.com či seznam.cz.

Sekundárním cílem je umožnit uživateli vyhledat ve videu pasáž, kde se hovoří o určitém tématu. Proto je transcript rozdělen po minutách, lze v něm filtrovat a spustit video od danné minuty.

Transcript není dokonalý, je vytvářen umělou inteligencí, takže hodně záleží na kvalitě audio stopy a výslovnosti účastníků. Stejně tak jak se AI neustále zlepšuji, budou se zlepšovat i tyto překlady.

Ochrana osobních údajů

Nezajímají nás vaše osobní údaje. Jediné, co na tomto webu používáme, je Google Analytics pro anonymní sledování návštěvnosti stránek. Pomáhá nám to zjistit, nakolik tento projekt dává smysl.

Podmínky použití

Používejte stránky jako běžní uživatelé :-) Grabování ani nepovolené kopírování není povoleno. Pokud ale máte jakoukoliv pochybnost nebo dotaz, klidně se nám ozvěte!

Autoři Projektu

Za projektem stojí vývojářští nadšenci združení pod firmou Mister Group s.r.o. Budiš tento projekt krom jiného i showcasem naší práce. ;-)

Kontakt

Chcete být součástí projektu? Jste autor/ka a měl/a byste zájem o zařazení svého obsahu k nám? Trápí vás konkrétní problémy, které Yovicat může pomoct řešit? Nebo máte zájem o vytvoření vlastního webu s vaším vlastním obsahem? Máte nápad, který by nám při budování Yovicatu mohl pomoct? V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na adrese support@mistergroup.org